(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes 208D (Nr 3740401)

Marka i model:

Mercedes 208D Kaczka

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 822.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Rzgów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Sinzing

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.