(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 19:47

Mercedes 300ce

(Nr 2411988)
Mercedes 300ce

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 694.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ordes, 15680, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pampeluna, Hiszpania

Termin elastyczny