(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes 307d (Nr 5583267)

Marka i model:

Mercedes 307d

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1526.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Hoogerheide

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Węgry, Bács-Kiskun, Csólyospálos

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.