Mercedes 307d (Nr 6548664)

Waga Sztuk:
Mercedes 307d
Długość
615 cm
Szerokość
221 cm
Wysokość
280 cm
2250 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2250 kg
Dystans: 1525 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Hoogerheide

Od 1 paź 2020 do 1 lis 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Bács-Kiskun, Csólyospálos

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.