(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes 312D PUSTY (Nr 4997322)

Marka i model:

Mercedes 312D SPRINTER PUSTY

Waga w kg (łączna):

1

Liczba sztuk:

1

Dystans: 686.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Tarnobrzeg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Rehfelde

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.