(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-06-28 16:03

Mercedes 450SL

(Nr 2898016)

Marka i model:

Mercedes 450SL

Waga w kg (łączna):

1450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 969.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Amerikaring, Bremerhaven, 27580, Niemcy

20 sie 2018

Adres i termin dostawy

Sierndorf an der March, Sierndorf an der March, 2264, Austria

25 sie 2018