(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 14:03

Mercedes 612 Autolaweta

(Nr 2323436)

Marka i model:

Mercedes vario 612

Waga w kg (łączna):

3200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1026.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Stadthagen, 31655, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sandomierz, Polska

Termin elastyczny