(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes 814 (Nr 6323298)

Marka i model:

Mercedes 814

Waga w kg (łączna):

5000

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 340.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Świdnica

Od 11 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Przygradów

Od 11 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.