(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-08 21:22

Mercedes A 140

(Nr 2561480)

Marka i model:

Mercedes A 140

Waga w kg (łączna):

1050.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 822.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Heidelberg, Niemcy

Od 11 kwi 2018 do 15 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Kolejowa, Grodzisk Wielkopolski, 62-065, Polska

Od 17 kwi 2018 do 22 kwi 2018