(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes A classe (Nr 6067750)

Mercedes A classe

Marka i model:

Mercedes a classe

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

25000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1043.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bad Aibling

11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Langwedocja-Roussillon, Nîmes

18 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.