(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 13:56

Mercedes a klasa

(Nr 2323420)
Mercedes a klasa

Marka i model:

Mercedes a-klasa

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1723.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Saint-Martin-d'Hères, 38400, Francja

Od 29 sty 2018 do 6 lut 2018

Adres i termin dostawy

Pruszków, 05-800, Polska

Termin elastyczny