(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes A-klasa z okolic Monachium (Nr 1632456)

Mercedes A-klasa z okolic Monachium

Marka i model:

Mercedes a-class

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1041.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Schrobenhausen

Od 14 lut 2017 do 16 lut 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 15 lut 2017 do 17 lut 2017


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.