(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-02-11 18:55

Mercedes A-klasa z okolic Monachium (Nr 1632456)

Mercedes A-klasa z okolic Monachium

Marka i model:

Mercedes a-class

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1041.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Schrobenhausen, 86529, Niemcy

Od 14 lut 2017 do 16 lut 2017

Adres i termin dostawy

Warszawa, 03-994, Polska

Od 15 lut 2017 do 17 lut 2017