mercedes a klasse (Nr 6048384)

mercedes a klasse

Marka i model:

Mercedes A klasse

Waga w kg (łączna):

1370

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2093.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Langenfeld (Rheinland)

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto District, Avintes

31 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.