(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes A klasse 220d (Nr 5436818)

Mercedes A klasse 220d

Marka i model:

Mercedes A klasse 220d

Waga w kg (łączna):

1370

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2785.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 6 sty 2020 do 12 sty 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Préfecture D'arrondissements De Casablanca-Anfa عمالة مقاطعات الدار البيضاء أنفا, Casablanca ⵜⵉⴳⵎⵉ ⵜⵓⵎⵍⵉⵍⵜ الدار البيضاء

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.