(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 18:08

mercedes a150

(Nr 2647792)
mercedes a150

Marka i model:

Mercedes A Class 150

Waga w kg (łączna):

1250.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1967.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Grantham, NG31 6PN, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pécs, Węgry

Termin elastyczny