(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes A160 (Nr 4980698)

Mercedes A160

Marka i model:

Mercedes A160

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 273.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 28 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.