(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes a200 (Nr 5356210)

mercedes a200

Marka i model:

mercedes benz a200

Waga w kg (łączna):

1935

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1741.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

27 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Cambridge

4 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.