(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes A220 d (Nr 4730724)

Mercedes A220 d

Marka i model:

Mercedes A 220 d

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2248.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Waiblingen

Od 30 lip 2019 do 2 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 7 sie 2019 do 13 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.