(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MERCEDES ATEGO (Nr 6481581)

MERCEDES ATEGO
Waga Sztuk:
MERCEDES ATEGO
Długość
9000 cm
ok. 16500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 16500 kg
Dystans: 322 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

26 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Małkinia Górna

11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.