(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 09:47

Mercedes Atego 1217

(Nr 2330300)

Marka i model:

Mercedes Atego 1217

Waga w kg (łączna):

6500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1271.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rahier, 4987, Belgia

Od 12 lut 2018 do 16 lut 2018

Adres i termin dostawy

Bochnia, 32-700, Polska

Od 19 lut 2018 do 23 lut 2018