Mercedes Axor (Nr 5273546)

Mercedes Axor

Marka i model:

Mercedes Axor

Waga w kg (łączna):

7500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 343.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Ksawerów

Od 7 lis 2019 do 14 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.