(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes B klasa (Nr 3916810)

Mercedes B klasa

Marka i model:

Mercedes B200 W245

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 919.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Dobroń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.