(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes B klasa (Nr 5737570)

Marka i model:

Mercedes B klasa 180 2007

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1472.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Travedona Monate

Od 18 sty 2020 do 20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Niekłań Wielki

Od 20 sty 2020 do 22 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.