Mercedes b-klasse (Nr 5644103)

Mercedes b-klasse

Marka i model:

Mercedes B-klasse CDI 200

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2293.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Leverkusen

25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.