(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 12:35

mercedes b200 (Nr 2416596)

mercedes b200

Marka i model:

mercedes b200

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2272.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wilno, Litwa

Od 28 lut 2018 do 10 mar 2018

Adres i termin dostawy

Pescara, Włochy

Od 28 lut 2018 do 17 mar 2018