Mercedes-Beng GLC 220d 4MATIC (Nr 5748443)

Mercedes-Beng GLC  220d 4MATIC

Marka i model:

Mercedes-Beng GLC 220d 4MATIC

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3137.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 20 maj 2020 do 30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 cze 2020 do 12 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.