Mercedes-Bens Atego x 160 (Nr 7095680)

Mercedes-Bens Atego x 160
Waga
Sztuk
Mercedes-Bens Atego
Długość
766 cm
Szerokość
1 cm
Wysokość
1 cm
7490 kg
160
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1198400 kg
Dystans
2237 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 4 sty 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Edirne, Yıldırım Beyazıt Cami

Od 28 mar 2021 do 25 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.