(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 14:14

Mercedes-Benz

(Nr 2331560)
Mercedes-Benz

Marka i model:

Mercedes-Benz

Waga w kg (łączna):

2070.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 58.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Londyn, SW9 0UG, Wielka Brytania

30 sty 2018

Adres i termin dostawy

Luton, LU2 0HS, Wielka Brytania

30 sty 2018