(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz (Nr 4688600)

Marka i model:

Mercedes Benz C200 CDI Elegance

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1732.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

Od 27 lip 2019 do 3 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Skarżysko Kościelne

Od 9 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.