(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes benz (Nr 4878902)

Marka i model:

Mercedes benz c 200

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7798.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

8 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.