(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz (Nr 5848989)

Marka i model:

Mercedes-Benz CLK200 W208

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2912.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 16 cze 2020 do 20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Obwód Burgas, Ankara

Od 23 cze 2020 do 27 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.