(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz 220 D Kombi (Nr 4586645)

Mercedes Benz 220 D Kombi

Marka i model:

Mercedes Benz E 220 CDI Kombi

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3153.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

9 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.