(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 10:47

Mercedes Benz 308

(Nr 2412928)

Marka i model:

Mercedes Benz 308

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 899.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Skarżysko-Kamienna, 26-110, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny