(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 12:50

Mercedes Benz 914 Wywrotka do Hmburg

(Nr 2164587)

Marka i model:

Mercedes benz 914 wywrotka

Waga w kg (łączna):

5120.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 962.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Sokołów Podlaski, 08-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hamburg, 20095, Niemcy

Termin elastyczny