(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz A-Class (Nr 6471389)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W169 [restyling] (2008 - 2012) Hatchback 5-Doors
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 1545 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 11 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.