Mercedes-Benz A-Class (Nr 6471405)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W169 [restyling] (2008 - 2012) Hatchback 5-Doors
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 1545 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 11 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.