Mercedes-Benz A-Class (Nr 6483883)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W177/V177 (2018 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
441 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1505 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1505 kg
Dystans: 2136 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 11 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 19 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.