Mercedes-Benz A-Class (Nr 6504377)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W169 [restyling] (2008 - 2012) Hatchback 5-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 31 sie 2020 do 2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Od 31 sie 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.