Mercedes-Benz A-Class (Nr 6513622)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W169 [restyling] (2008 - 2012) Hatchback 5-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 3666 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Canton Of Zug, Baar

Od 3 wrz 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.