(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz A-Class (Nr 7382689)

Mercedes-Benz A-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz A-Class W177/V177 (2018 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
441 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1427 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1427 kg
Dystans
2044 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Porto District, Porto

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.