Mercedes-Benz A-Class (Nr 7519917)

Mercedes-Benz A-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz A-Class W169 (2004 - 2008) Hatchback 5-Türig
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok.
1310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1310 kg
Dystans
3240 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Düren

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik D'agadir ⵍⴱⴰⵛⴰⵡⵉⵢⴰ ⵏ ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير ‎باشوية, Agadir ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير‎

15 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.