Mercedes-Benz A-Class (Nr 7650736)

Mercedes-Benz A-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz A-Class W168 (1997 - 2001) Hatchback
Długość
357 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1082 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1082 kg
Dystans
1794 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 22 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Sør-Trøndelag, Melhus

Od 31 maj 2021 do 15 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.