Mercedes-Benz A-Class (Nr 7685256)

Mercedes-Benz A-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz A-Class W169 (2004 - 2008) Hatchback 5-Doors
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok.
1310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1310 kg
Dystans
2032 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Katania

Od 1 cze 2021 do 15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Canton Luxembourg, Luxemburgo

Od 16 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.