(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz A180 (Nr 4753316)

Mercedes Benz A180

Marka i model:

Mercedes A180

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

750

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3020.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Eisenberg (Pfalz)

14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

30 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.