Mercedes-Benz AMG GT (Nr 7039532)

Mercedes-Benz AMG GT
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz AMG GT C190 (2014 - 2017) Coupe
Długość
454 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
128 cm
ok.
1630 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1630 kg
Dystans
2499 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Istambuł, Stambuł

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.