Mercedes-Benz B-Class (Nr 6456264)

Mercedes-Benz B-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz B-Class W245 (2005 - 2008) Hatchback
Długość
427 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1470 kg
Dystans: 830 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 5 wrz 2020 do 19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Tulon

Od 21 wrz 2020 do 27 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.