Mercedes-Benz B-Class (Nr 6576324)

Mercedes-Benz B-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz B-Class W245 (2005 - 2008) Hatchback
Długość
427 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1470 kg
Dystans 3213 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Od 1 lis 2020 do 1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 4 lis 2020 do 10 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.