(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz B-Class (Nr 7565504)

Mercedes-Benz B-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz B-Class W245 (2005 - 2008) Hatchback
Długość
427 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1385 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1385 kg
Dystans
1528 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Bordeaux

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.