(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz C (Nr 5227698)

Marka i model:

Mercedes-Benz C 220d 4MATIC Estate, Diesel, Auto

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2891.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Czechy, Starý Kolín

Od 21 paź 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 4 lis 2019 do 23 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.