Mercedes-Benz C-Class (Nr 6403256)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W202/S202 [restyling] (1997 - 2001) Sedan 4-Türig
Długość
451 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1495 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1495 kg
Dystans
3074 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 1 sie 2021 do 10 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Adana, Yumurtalık

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.